Windows 7 ' nin Betasını İndir


Microsoft, Windows 7 ' nin önizlemesini tanıttı.Söylenenlere göre Microsoft, daha pratik, daha hızlı açılan, yeni bir görev çubuğu bulunan kusursuz bir işletim sistemi oluşturmuş durumda.Ayrıca Microsoft, bu sistemle Vista rezaletini telafi etmek istemiş.
Aslında Windows 7 ' nin beta sürümünün, 2008 in Aralık ayında yasal olmayan birçok sitede linkleri verilmişti.Şimdi yasal olarak aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

(Linkler yenilendi!)


1- Windows 7 Beta 7000.0.081212-1400 - 32 bit (2,4 GB)

2- Windows 7 Beta 7000.0.081212-1400 - 64 bit (3,2 GB)


Windows 7 ' nin, İnternetHaber.Com da yazan ayrıntılı özelliklerine bakalım :

GÜNLÜK İŞLEMLERDE KOLAYLIK

Windows 7 ile kullanıcılar, bilgisayarlarını çok daha hızlı başlatabilecek ve kapatabilecekler. elişmiş yeni Görev çubuğu sayesinde uygulamalar arasında geçiş bir eğlenceye dönüşmüş durumda. Yeni araç çubuğu kullanılan tüm uygulama ve bilgiler arasında en hızlı ve rahat şekilde dolaşmayı mümkün kılıyor. indows 7 ile sunulan yeni aero özellikleri temiz bir masaüstü ve daha az uyarı ekranı anlamına geliyor.

Windows 7’nin sunduğu yüksek sistem güvenilirliği, daha uzun pil ömrü ve daha az uyarı ekranıyla kullanıcılar, artık zamanlarını çok daha verimli kullanabilecekler.

Windows 7’yi cazip kılan ve üzerinde çok konuşulması beklenen çoklu-temas teknolojisi, kullanıcının PC ekranında yapacağı birkaç parmak dokunuşuyla istediği dosyaya, bilgisayara veya cihaza saniyeler içinde erişmesini sağlıyor.

DİJİTAL CİHAZ KARMAŞASINA SON

Konutlardaki kişisel bilgiasyar ve ağa bağlı diğer cihazların sayısının artışıyla birlikte Windows 7 kullanıcılara yepyeni bir başka özellik daha sunuyor. Windows 7 ile gelen Home Group arayüzü, ev kullanıcılarının nerede depolamış olduklarına bakmaksızın tüm müzik, fotoğraf, video ve diğer dosyalarına tek bir noktadan erişmesine imkan veriyor. Kullanıcılar, cep telefonu, MP3-çalar benzeri taşınabilir medya cihazları, kamera ve yazıcılar gibi PC dışında kullandıkları tüm cihazlara Device Stage (Cihaz Platformu) adını taşıyan ve kullanımı son derece kolay bir arayüzle bağlanabilecekler. Windows 7 kullanıcıları tek bir noktadan bağlanabildikleri tüm bu cihazları istedikleri gibi düzenleyebilecekler.

Tüketiciler geçmişe oranla günümüzde çok daha fazla sayıda dijital içeriğe erişebiliyor ve bunu yaparken PC’yi merkezi bir sistem olarak kullanmayı tercih ediyorlar. Windows 7 ile gelen “Play-to” (Oynat-Çal-Göster) özelliği, ev ağınızda yer alan cihazlardaki müzik, video ve fotoğraflara erişmenizi ve izlemenizi sağlıyor. Windows 7 işletim sisteminizdeki Windows Media Center ve Windows Media Player, çok sayıda medya formatına verdiği destekle kişisel bilgisayarınızın neredeyse evinizdeki bütün dijital cihazları yönetmesini kolaylaştıracak. Ayrıca Windows Media Center’ın gelişmiş arayüzü sayesinde bir TV alıcısı kartı ile, abone olduğunuz TV yayınlarını izleyebiliyor ve kaydedebiliyorsunuz.

DAHA GÜVENLİ VE DAHA UYUMLU

Windows 7 yeni ergonomik arayüzleri ve belgelere erişmek için kullanılan pencerelerin gelişkin özellikleriyle kullanıcıya yepyeni bir deneyim sunarken, bugün pazarın en güvenli işletim sistemi olan Windows Vista işletim sistemini de bir adım ileri taşıyor. PC, İnternet ve mobil iletişim olanaklarını kendi bünyesinde bir araya getiren Windows 7 ile güvenlik daha da artıyor.
Online dünyaya açılan bir kapı olarak Windows 7 PC, dış dünyaya karşı güvenlik kalkanı çok daha güçlü bir işletim sistemi olarak kurumların iş performansını artıran yetenekleriyle ön plana çıkıyor. Mevcut Windows Vista işletim sistemi bugün 77,000 farklı donanım, uygulamayı ve aygıtı destekliyor, Windows 7’nin ise desteklediği sürücü sayısını daha da artırması bekleniyor. Windows 7, geliştirilen yeni cihazlara ve yazılımlara aşina mimarisiyle güvenilir ve sürdürülebilir bir bilişim ortamı sunuyor. Böylece işletmelerin sistem kurulum ve yönetim maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

GELİŞMİŞ MEDYA DENEYİMİ

Windows 7 yüksek çözünürlüklü grafik altyapısı ile film, resim, oyun gibi zengin ve detaylı içerikleri ekrana yüksek kalite ve detay ile taşıyor.
Windows 7 içinde HDMI ve Bluetooth arayüzlerinde ses aktarımını mümkün kılan teknolojilerde unutulmamış.

WEB DOSTU UYGULAMALAR

Windows 7, yazılım geliştirenlerin güçlü uygulamalar yaratması için zengin olanaklar sunan sağlam bir işletim platformu olarak da öne çıkıyor. Windows 7’yi uygulama geliştiriciler açısından cazip hale getirecek birçok özellik dikkat çekiyor.
Yazılım geliştirme ortamında Windows ve Web teknolojilerini en başarılı şekilde bütünleştirme imkanı veren bu özelliklerden bazıları şöyle sıralanabilir:

BECERİKLİ GÖREV ÇUBUĞU

Uygulamalar için daha güçlü bir entegrasyon ortamı sunan yeni işletim sistemi kabuğu (shell); Internet Explorer 8’in kullanıcıya sunduğu yeni fonksiyonlar;
Yazılımcıların yaratıcı işler ortaya koymasını kolaylaştıran özgün Web servisi programlama arayüzleri (API’ler); Birbirinden bağımsız çalışabilen arama motoru işlevleri.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer açılış konuşmasında, Windows 7 ile birlikte yeni Windows Live ürünlerinin duyurularını da yaptı. Windows 7, Microsoft’un Yazılım artı Hizmetler vizyonunu somut bir şekilde hayata geçiren yeni nesil işletim sistemi olarak Windows Live ürünlerinin üzerinde başarıyla çalıştığı bir platform olacak.


Etiketler: , , ,

Bu yazıya 0 yorum yapılmış

Yorum Gönder